حاج نورالدین می گوانگ جیانگ

  • نام هنری: حاجی نور الدین می گوانگ جیانگ استاد مشهور خوشنویسی است. وی در سال ۱۹۶۳ ، در یوچنگ ، ​​استان شاندونگ در چین متولد شد.
  • حاجی نورالدین در سال ۱۹۹۷ موفق به دریافت گواهینامه خوشنویسی در مصر شد و اولین فرد چینی بود که با اهدای این جایزه معتبر مورد تقدیر قرار گرفت.
  • در سال ۲۰۰۰ ، نور الدین اولین دوره منظم و سیستمی خوشنویسی را در کالج اسلامی ژنگژو در چین آغاز و تدریس کرد.
  • در سال ۲۰۰۵ ، اثری به نام “نود و نه نام خدا” توسط موزه بریتانیا خریداری شد تا در گالری هنر اسلامی آنها نمایش داده شود.
  • حاجی نور الدین توسط دانشگاه جورج تاون ایالات متحده آمریکا در لیست ۵۰۰ مسلمان با نفوذ سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ در جهان قرار گرفت.
  • در تاریخ ۱۱ اکتبر ۲۰۱۶ ، جایزه اقتصاد اسلامی ۲۰۱۶  مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی در رشته هنرهای اسلامی به پروفسور حاجی نور الدین اهدا شد.
  • در سال ۲۰۱۷ خوشنویسانی مانند حسن چلبی هوکا ، داوود بکتاش ، فرهاد کورلو و احمد کوچاک هوکا با اعطای گواهی خوشنویسی ایجازا در استانبول از حاجی نورالدین تقدیر کردند. وی اولین خوشنویس چینی بود که توسط مکتب خوشنویسی عثمانی مورد تقدیر قرار گرفت.
حاج نورالدین می گوانگ جیانگ

آثار او به عنوان اولین هنرمند چینی در سراسر جهان به نمایش در آمده است.  آثار وی برای مجموعه های دائمی بسیاری از موزه ها از جمله موزه بریتانیا، موزه آسیایی سانفرانسیسکو، موزه ملی اسکاتلند و موزه هنر دانشگاه هاروارد خریداری شده است.

حاجی نور دین بیشتر وقت خود را صرف آموزش خوشنویسی به دانش آموزان کرده است. در طول سالیان گذشته ، بسیاری از شاگردان وی به خوشنویسان موفقی تبدیل شده اند. وی در زمان حیات خود ، کتاب‌های زیر را نوشت: کتاب کپی خط ، مکاتبات خوشنویسی ، تقدیر از خوشنویسی – ۶۰۰ نوع بسم الله آشنا ، خوشنویسی در سنت چینی ، پرسش و پاسخ هنر اسلامی و مطالعه خط در سنت چینی.

وی در حال حاضر به تحقیق پیرامون نسخه های خطی قرآن و نظریه خوشنویسی مشغول است.

وی در زمینه هنر اسلامی و اندیشه سنتی، دانش بی نظیری را برای مخاطبان مدرن به ارمغان می آورد. بخش اصلی کار حاجی نورالدین شامل یک روش خوشنویسی منحصر به فرد است که هنرهای چینی و اسلامی را تلفیق می کند. حاجی نور الدین می تواند در کارگاه ها ، سخنرانی ها ، نمایش های هنری و نمایشگاه ها شرکت کند و در این زمینه ها فعالیت داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا