عباس رحیمی

عباس رحیمی متولد ۱۳۳۹ تهران از هنرمندان کشور و بنیان گذار شیوه “نگارینه خط” در ایران است. نخستین علاقه مندی و تجربه اندوزی وی در عرصه هنر به سال های کودکی باز می گردد.

اشتیاق و تشنگی او به هنر و علی الخصوص هنر خط بقدری بود که علیرغم محدودیتهایش، تنها با دیدن آثار اساتید به یاد گیری و تمرین این هنر زیبا و ملی ادامه داد.

سرانجام او با شرکت در امتحانات متفرقه در سال ۷۱ موفق به قبولی در مقطع ممتاز انجمن خوشنویسان ایران گردید. اما پس از این موفقیت، هجده سال زندگی ورزشی و قهرمانی او اجازه تمرینات هنری را از او سلب کرد.

عباس رحیمی

پس از این سال ها سرانجام در سال ۸۹ به محضر استاد بزرگی چون استاد کابلی خوانساری راه یافت و به برکت این اتفاق خجسته دیری نگذشت که به پشتیبانی و تشویق استاد و با تجربه و مطالعه در بین سبک های مختلف خوشنویسی سرانجام شیوه “نگارینه خط” را ابداع و در سال ۱۳۹۱ رسماًاین شیوه تلفیقی را در موزه رضا عباسی و در حضور ریاست و اساتید بنام انجمن خوشنویسان ایران رونمایی کرد.

از ۱۳۹۱ تاکنون، نمایشگاه های متعددی از آثار استاد عباس رحیمی برگزار شده که از جمله آنها می توان به مجموعه نمایشگاه های “شبانه های زرین” در موزه رضا عباسی، گنجینه هنر یزد، گالری محصص قزوین، موزه بابل، موزه مشاهیر، شهرداری و رواق شرقی برج میلاد، گالری های شلمان و ترانه باران ، موزه بانک ملی، گالری هنری مجلس شورای اسلامی، نمایشگاه آنلاین کشور آذربایجان و همچنین شرکت در نمایشگاه آرت دبی ۲۰۱۸ و جشنواره هنری ۲۰۱۹ قطر که با شرکت هنرمندان هفتاد کشوراشاره کرد که ایشان یکی از شش مدرس بین المللی مستر کلاس این جشنواره نیز بودند. 

عباس رحیمی در رشته طراحی گرافیک نیز خودآموخته است.

 نشان رسمی (لوگو) باشگاه ورزشی پرسپولیس در سال ۱۳۷۲، نشان (لوگوی) مرکز گفتگوی ادیان و تمدن ها در سال ۱۳۹ از جمله آثار وی زمینه طراحی است.

استاد عباس رحیمی همچنین از جمله قهرمانان واساتید بنام ورزش کاراته و دارای دان ۸ از فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران است.

دکمه بازگشت به بالا